Loading...
Antimic
Acıbadem Laboratuvarı

Dünyamızın içinde bulunduğu olağanüstü durum sebebiyle hepimizin günlük ve iş hayatlarımızın durma noktasına geldiği zamanlardan geçiyoruz. Covid-19 pandemisi umarız sağlıkla, en kısa zamanda sona erdiğinde, bir an önce normale dönmesini istediğimiz hayatlarımızda bizi yeni kaygılar ve alınması gereken yeni önlemler bekliyor olacak.

Olası virüs ve benzeri zararlı bulaşanlara karşı alacağımız tedbirlerimizin başında kuşkusuz hijyen sağlayacak dezenfektanlar yoluyla yaşam alanlarımızı güvenceye almak geliyor. Chemist olarak bu güvenceyi size en sağlıklı, uzun süreli ve kolay yoldan sağlayacak ürün olan Antimic®‘i sunuyoruz.

Sabancı Üniversitesi Katkılarıyla Geliştirilmiştir

Antimic® Uzun Süreli Etkili Dezenfektan, virüs, bakteri ve tüm mikroorganizmaları fiziksel olarak yok eden, küf, mantar ve yosun oluşumunu engelleyen, çok çeşitli kullanım alanı olan, en az 30 gün süreli etki sağlayan yeni nesil antimikrobiyal (biyosidal) koruyucu malzemedir.
Gümüş gibi ağır metaller içermez ve alkolsüz olduğu için yüzeylere zarar vermez.

Antimic®, düzenli uygulamayla tek başına çalışma, yaşam ve seyahat alanlarımızı sürekli olarak virüsler gibi gözle görülmeyen tehlikelerden koruyan güvenlik kalkanıdır.

Her tür mekan ve araca, her büyüklükteki alana sisleme yöntemiyle periyodik olarak uygulanabilir. Bu konuda denyimli ekiplerimiz ile destek verebileceğimiz gibi, işletmenizin personel imkanları müsaitse, bir saatlik eğitim, ekipman ve ürün teminiyle devam uygulamalarını kendi bünyenizde de sürdürebilirsiniz.  Ayrıca günlük kullanım için sprey şişelerde satışa sunulan Antimic®’i seyahatlerinizde virüslerden korunmak, kişisel eşyalarınızı (anahtar, cüzdan, kartlar, telefon vb.) Antimic kalkanıyla korumak için rahatlıkla kullanabilirsiniz. 

corona kalkan antimic

Antimic®, Sağlık Bakanlığı Onaylı Biyosidal Ürün Ruhsatnamesine sahiptir.

RUHSAT NO.2014 / 55
RUHSAT SAHİBİ: Nano Tego Teknolojik Ürünler Ar. Gel. Kimya San. ve Tic. A.Ş.

Ruhsatı Görüntüleyin

Antimic®, Sabancı üniversitesi laboratuarlarında, Prof. Dr. Yusuf Menceloğlu’nun yaklaşık 5 yıllık bir çalışması ile gerçekleştirilmiştir. Antimic nano teknolojik koruma yöntemi, PCT/IB2010/051747 Uluslararası Patent Numarası ile koruma altına alınmıştır.

  • Bakteri, virüs ve hastalık yapıcı mikroorganizmaları fiziksel olarak yok eder.

  • Küf, mantar ve yosun oluşumunu engeller.

  • Çapraz bulaşmaları önler.

  • En az bir ay boyunca etki sağlar.

  • Yeni nesil nano teknolojik antimikrobiyal koruyucu malzemedir.

Antimic Kilitli Sprey 150ml

Antimic® Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Antimic nedir?

Antimic, su bazlı, kalıcı etkili, kokusuz, gümüş ve benzeri ağır metal içermeyen yüzey dezenfektanıdır. Organik yapısı sayesinde doğada kolayca çözünebilen, insan ve çevre sağlığı açısından güvenli bir malzemedir.

Antimic nasıl çalışır?

Antimic’in renksiz ve kokusuz aktif maddesi uygulandığı yüzeye moleküler bağlanarak yüzeyde mikroskobik kalınlıkta, homojen ve kesintisiz bir “antimikrobiyal bariyer” oluşturur.  Antimic, uygulandığı andan itibaren yüzeye temas eden mikroorganizmaların çapraz bulaşımını, yüzeye tutunmasını ve koku bırakmasını hücre zarlarını parçalayarak engeller ve koruma etkisi uzun süre devam eder.

Antimic’in etki süresi ne kadardır?

Uygulandığı yüzeydeki etkisi uygulama anında başlayarak, sürtünme sıklığı ve trafiğe bağlı olarak en az 30 güne kadar kalıcı koruma sağlar. Etki süresi boyunca yapısı gereği fiziksel olarak temas eden her türlü mikrop, bakteri, mantar, küf, maya ve virüsleri tamamen yok eder.

Antimic’in alkol bazlı dezenfektanlardan farkı nedir?

Su bazlı olduğu için alkolün yıpratıcı ve aşındırıcı özelliklerini sergilemez. Ayrıca gümüş ve benzeri sağlığa zararlı ağır metal içermez.  Alkol bazlı dezenfektanların faydası anlık olup, 8 dakika ila 4 saat içinde uygulandıkları yüzeyde tekrar zararlı mikroorganizmaların tutunup üremesi için ortam oluşur.

Antimic yüzey dezenfektanının diğer tüm rakiplerinden farkı en az 30 güne kadar uygulandığı yüzeylerde bakteri, virüs, mantar ve mikroorganizmaların yaşamasını engeller.

Antimic ne sıklıkta uygulanmalıdır?

Antimic uygulama sıklığı uygulandığı alanların kullanım yoğunluğuna göre değişir. En az 30 günde bir düzenli uygulama önerilir.

Antimic ne tür yüzeylere uygulanabilir?

Antimic, mikroorganizma seviyesinde hijyen sağlanmak istenen ahşap, plastik, doğal taş, kompozit yüzeyler, cam, tekstil, deri vb. Her yüzeyde güvenle kullanılabilir.  Su bazlı olduğundan leke yapmaz, etki süresi boyunca uygulandığı yüzeylerin rutin temizliklerine devam edilir.

Antimic uygulamasından faydalanabilecek işletmeler nelerdir?

Okullar, ofis düzeninde çalışan işletmeler, bankalar, oteller, hastaneler, eczaneler, özel muayenehaneler, laboratuvarlar, ilaç üretim tesisleri, gıda üretim tesisleri, fabrikalar, lokantalar, estetik merkezleri, kuaförler, spalar, marketler, havayolu şirketleri, alışveriş merkezleri, ibadethaneler, spor merkezleri, sinema salonları, yaşlı bakım evleri gibi işletmeleri örnek verebiliriz.

Antimic’in iş yerlerinde uygulama alanlarının örnekleri nelerdir?

Farklı alanlarda faaliyet gösteren işletmelerin ihtiyaçlarına göre ortak alanlar, asansörler, mutfaklar, üretim bantları, çalışma alanları, yemekhaneler, depolar, hava filtreleri, ulaşım ve taşıma araçları (kara, deniz, hava), personel kıyafetleri, her türlü ortak kullanıma maruz kalan anahtar ve kontrol kumandaları, telefonlar, klavyeler, elektronikler, havuzlar, su depoları, saunalar vb. sayısız uygulama alanı vardır.

Antimic’in yaşam alanlarında kullanım örnekleri nelerdir?

Kapı kolları, elektrik anahtarları, kumandalar, mutfak ve banyo tezgâhları, çocuk odaları, oyuncaklar, ayakkabı dolapları, bulaşık süngerleri, kesme tahtaları vb.

Antimic’in seyahatte kullanım örnekleri nelerdir?

Seyahat koltukları, bekleme ve ortak alanlardaki koltuk ve yüzeyler, koltuk kumandaları, emniyet kemerleri, otellerde, lokantalarda…

Antimic sprey nasıl kullanılır?

Antimic’in yüzeye değdiği anda zararlı mikroorganizmaları yok eder, kuruduğu andan itibaren de en az 30 gün koruyucu etkisi devam eder.

Antimic sislemesi nedir, nasıl yapılır?

Antimic sislemesi maske ve tulumlu personelin ULV cihazları ile pulverize edilerek mekân ve araçlara Antimic uygulamasıdır.  Uygulama sürecinde mekân boşaltılır, uygulama sonrasında 20-30 dakika içinde normal kullanıma dönülebilir.

Antimic’in yan etkileri veya zararları var mıdır?

Bilinen bir yan etkisi yoktur. Gümüş ve benzeri ağır metal içermez, su bazlıdır. Yoğun miktarda solunması veya yutulması sakıncalıdır.

Antimic’in Etkili Olduğu Mikroorganizmalar

Bakteriler

Bacillus Subtilis, Escherichia coli, Pseudomonas aeruginosa, Candida Albicans, Aspergillus, Prorphyromonas Asaccharolytica, Streptococcus,       Anaerobic Cocci, Strephylococcus Epidermis, Bacteroides Fragilis, Staphylococcus Aureus

Virüsler

Human respiratory syncytial virus, Influenza A, A (deposited as Respiratory syncytial virus), Influenza B, Human rhinovirus 1A & 2, H1N1 virüsü

Mayalar

Candida Albicans, Candida Tropicalis

Yukarıdakiler dışında bir çok bakteri, virüs ve mayaya karşı etkilidir.

Antimic Prospektüs
Antimic Uygulama Videolarını İzleyin

Nasıl Çalışır?

Antimic’in renksiz ve kokusuz aktif maddesi su ile taşınır. Antimic® uygulandığında su buharlaşır, aktif madde yüzeye moleküler bağlanarak sabitlenir ve uygulandığı yüzeyin bir parçası haline gelir. Böylece mikroskobik kalınlıkta, homojen ve kesintisiz bir “Anti-mikrobiyel Bariyer” oluşturur.

Antimic® ile kaplanmış yüzeye temas eden mikropların hücre zarı parçalanarak yok edilir.

Antimic® Tanıtım videosunu izleyin.

Uygulama Ölçüm Sonuçlarımızdan Bazıları

Antimic® uygulanmasından sonra bakteri ölçümlerinde başarı oranları

%99.7

Yoğunbakım Ünitesi

%99.8

Benzin İst. Tuvaleti

%99.93

Hamam Takunyası

%100

Tekstil Ürünleri

Referanslarımızdan Bazıları

ATELIER
REBUL

GİTTİGİDİYOR
.COM

TERAKKİ VAKFI
OKULLARI

YILDIZ
HOLDİNG

CARREFOURSA
ŞUBELERİ

ALKENT
SİTESİ

LIV
HOSPITAL

YARGICI

İSTANBUL ŞEHİR HATLARI
GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

İSTANBUL BİLGİ
ÜNİVERSİTESİ

ZORLU CENTER
İSTANBUL

Tüm referanslarımız

Belge & Sertifikalar

Dr. Menceloğlu 1982’den itibaren polimer ve 1991 yılından bu yana nano malzemeler konusunda çalışmaktadır. Nano boyutta malzemeler ve sensörler ile ilgili 14 adet uluslararası patenti, sıvılaştırılmış karbondioksit içinde reaksiyonlar ve özel yüzey aktif maddeler konusunda ise 20 adet Amerikan patenti olmak üzere 34 adet patenti vardır.

Daha Fazlası

Antimic hakkında daha fazla bilgi almak için www.chemistantimic.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Siteye Git

Başlık

Go to Top